[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
אמא"י • צפה בנושא - מילות סיכום הארוקון 2009 מאת מנהל הכנס, אורי מרקוביץ'

אמא"י

ארגון מנגה ואנימה בישראל
עכשיו ש' מאי 04, 2024 7:12 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 19 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 3:09 pm 

הארוקון 2009 הייתה הפקה אותה הרכבנו במשך תקופת זמן קצרה, בניסיון להוציא את המיטב שאני יכולים ולספק לכולכם כנס שבו תוכלו ליהנות.
השקעה אדירה הושקעה במגוון רחב של נושאים, אם זה בתפאורה, בהגברה, בקוספליי, בהרצאות, בדוכנים, והכול על מנת להציע לכם את הסחורה הכי טובה שתוכלו לקבל.
לפי התגובות הרבות שקיבלנו נראה שבהחלט הצלחנו לעמוד במטרתנו, ואין דבר שמשמח אותי, בתור מנהל, יותר מאשר לדעת שהייתה כאן עבודה שבוצעה היטב, ושהצלחנו להביא חיוכים לליבם של אוהבי האנימה והמנגה בישראל. בתקווה שזה רק ימשך כך וישתפר בעתיד.

ארצה לדון פה בשני דברים שמאוד חשובים לי.

מה אני מצפה מהקהילה בקשר לכנסים לעתיד?
ראשית, מהכנס הנוכחי הסתמנה מצוקה במתנדבים. אמא"י נמצאת בצורך תמידי במתנדבים, ואני מקווה שאחרי הכנס האחרון מצב זה ישתנה. אנשים, בואו תתנדבו, אנו זקוקים לכם. ברגע שבו יהיה כנס שבו כוח האדם לא יהווה "תירוץ" למחסור בדברים מסוימים, אמא"י תוכל להביא את מלוא הדרה בכנסים. ככל שאתם תהיו יותר מעורבים בכנסים, ככה התוצר שתקבלו יהיה יותר טוב.
מעבר לכך, יש כמה תופעות אשר חוזרות ונשנות, ואף הולכות ומחמירות, בכל כנס ואירוע קהילתי. בהארוקון 2009, תופעות אלו נראו בצורה ניכרת.
אחד מתופעות אלו היא העובדה שהקהילה שלנו ממשיכה באופן מתמיד ללכלך ולטנף כל מקום אליו היא מגיעה. אז נכון שבסופו של דבר האחראיות של אמא"י או של בעלי המקום לדאוג לניקיון האזור,אך אני חושב שזה בגדר חובתי המוסרית לפנות גם אליכם,אנא מכם, הלכלוך הוא זה שפוגע באווירת הכנס. זה לא בסדר שכבר התרגלנו להסתובב בכנס ולראות את הלכלוך בכל מקום. תמיד ישנם פחים, ותמיד אפשר לנקות אחריכם. אין שום סיבה לא "לבזבז" שנייה ואף שתיים לעשות את זה, לטובת הכנס ולטובתכם האישית.
תופעה שנייה, שנהפכה להיות יותר חזקה והגיעה לרמה מאוד מפריעה בכנס זה, היא חוסר בחובה מסוימת, והיא החובה לכבד. נראה שבקהילה שלנו ישנם אנשים שלא מכירים יותר מדי בחובה לכבד, ובשבילם לעשות קצת רעש וקצת כיף יותר חשוב מהמחשבה על כבודם של אחרים שנפגע. עצם העובדה שקניתם כרטיס בכנס אינה אומרת שמותר לכם להפריע לכל שאר באי הכנס בשביל הכיף הפרטי שלכם, ואם יהיה צורך, זה ירשם כחוק כדי שהדבר יהיה ברור לכולם. אין לי בעיה עם כאלו שצועקים פה ושם ועושים קצת שטויות, אך נחצה סוג של קו אדום כשאותם אנשים מוצאים מקום נוח להתנחל בו ובמקרה המקום הזה נמצא סנטימטרים ספורים מחדר הרצאות, מקום אליו מגיעים אנשים שמעוניינים בלשמוע הרצאה בשקט, ומרצים שמעוניינים בלהעביר הרצאה מבלי שיפריעו להם. מקרים של הפרעות כאלו עלולים להוביל לאזהרות ולהרחקות מהכנס.
מעל לכל, היו כמה חברי קהילה אשר ראו זאת כמשעשע ללחוץ על כפתור האזעקה במעלית שוב ושוב ושוב. כידוע לרובכם, בתקווה לכולכם, כפתור האזעקה נמצא במעלית למקרי חירום. אותם האנשים אשר מצאו שעשוע בלחיצה על כפתורים אלו, גרמו לשיתוק כל המעליות בשטח הכנס, ובכך כל באי הכנס סבלו. לכן, אבקש מכם, לא לשחק יותר עם כפתורי חירום בשטח הכנס משום שזה "כיף", כי כפתורי אזעקה קיימים לשעת חירום בלבד. אנו רואים בהתנהגות זו מעשה חמור ביותר, אם וכאשר נתפוס את אותם האנשים אשר גרמו לכך, הם יורחקו מאירועי אמא"י העתידיים.
מנהג נוסף של הקהילה, שאינני יודע אם צריך או אפשר לעשות משהו בנוגע אליו, אך קיבלתי עליו תלונה ממרכז וואהל, ואני רוצה לחלוק אותה עמכם. בשל העובדה שמרכז וואהל שייך לאוניברסיטה הדתית בר אילן, הם הציגו בפני את תופעת הזילות המינית בכנסים. לי, אישית, אין בעיה אמיתית עם זוגות שמתמזמזים, או אפילו עם אנשים שעושים דברים מסוימים בשירותים (כל עוד זה נשאר בגבולות השירותים, כי מחוץ להם זה הופך להיות לא חוקי וגם פוגע ברגשותיהם של אחרים), אך עדיין ישנם דברים, עליהם קיבלתי דיווח בהארוקון ,2009 שנשמעו לי כמו חציית גבול אדום. אחד מהם זה הניסיון לנצל ולשחד אנשים בעזרת מיניות, לדוגמא, כמה בנות ביקשו מאחד המסעידים בכנס הנחה תמורת הופעה מינית, או השגת כסף ממשי דרך מיניות, לדוגמא, בנות אשר הציעו לבאי הכנס מופע יורי בתמורה לחמישה שקלים. אלו קווים אדומים, ואני אבקש מכל מי שמעורב בדברים אלו להפסיק לכל הפחות במתחם הכנס. ישנו סיכוי שבכנסים עתידיים דברים כאלו יטופלו בחומרה (הרחקה מכנסים). אנא שימו לב כי אלו נושאים רגישים אשר עלולים לגרור תביעה משפטית נגד אלו המבצעים אותה ונגד הארגון, וזה מיותר וחבל.
דבר רביעי שארצה לדון בו הוא תופעת הדוכנים פיראטיים. בכוונת תחילה מיסדנו את נושא הדוכנים, כדי לדאוג שלקהילה תתאפשר לבצע את מה שהיא אוהבת בתוך מתחם הכנס, וזה כמובן, לקנות מרצ'נדייס הקשורים לתחביב. נכון, ישנם דוכנים שזה לא חוקי לקיימם, ומצד שני אנו כרגע גם לא נותנים במה לדוכן יד שנייה(אם מישהו ממש רוצה למכור סחורה יד שנייה בכנס, בשביל זה יש אינטרנט ופורומים, כדי לפרסם את העובדה שאתם רוצים להפטר מפריט כזה או אחר ומחפשים מישהו שיקנה מכם אותו, ואז להחליף בכנס) אך עדיין נמצאו בכנס זה דוכנים פיראטיים, אשר דאגנו לסגור אותם כמיטב יכולתנו. אני מבקש מכם להפסיק עם תופעת הקמת הדוכנים הפיראטיים, משום שאתם תופסים שטח שהוקצה לדבר אחר, ומעל לכל מבצעים עבירה על החוק, דבר אשר עלול לסכן את הארגון עצמו.
ודבר חמישי ואחרון, היא תופעת הגנבים אשר קיימת מראשית קיומם של הכנסים. אמנם תופעת הגניבה מדוכנים וחנויות ידועה, בה הגנב מחכה לרגע שבו המוכר לא ישים עין על סחורתו כדי לגנוב אחד מהפריטים שבדוכן, ואנו, באמא"י, חושבים כיצד למגר תופעה זה. אך תופעה זו הלכה והתדרדרה, עד כדי גניבת ציוד אישי של באי הכנס. לבחורה אחת נגנבה מצלמה, ולי נגנב הלפטופ. להזכירכם, גניבה היא מקרה פלילי. הגנבים אשר ימצאו בגניבתם, הם יוענשו במלוא החומרה, והמשטרה תהיה מעורבת בכך.
אני מקווה שמקרי גניבה נוראיים כמו אלו לא יחזרו על עצמם יותר, ויותר מכך, אני מקווה שכל מקרה של גניבה, אפילו הקטן שביותר, יגרום להרחקת הגנב ממתחם הכנס.

על אף כל האמור, אני מצפה מכולכם להמשיך ולהיות אנשים טובים ונפלאים כמו שאתם עכשיו, ולהמשיך להגיע ולתמוך בכנסים של אמא"י. ואלו שנמצאים ברשימתנו השחורה, לשנות את דרככם למען ההנאה של כולנו.

מה אני מצפה מעצמי ומצוות הכנסים לעתיד?
אם כך, אינני יודע עדיין אם אמשיך לנהל כנסים (באופן אישי אני מקווה להמשיך, ואני חושב שהבאתי לכם חתיכת כנס), אך עדיין מקווה מהצוות להמשיך להיות כזה צוות נפלא אשר עושה את עבודתו כמו שצריך, ושנמשיך כולנו להשתפר בכל התחומים.
מעצמי ומכל מנהל אחר אני מצפה בעתיד לעבוד בלוח זמנים הגיוני, ולא לוח זמנים צפוף כל כך. לדאוג לעדכן את הקהילה על בסיס קבוע כדי שהם תמיד ידעו מה קורה מסביבם, להמשיך להפגין כמה שיותר כבוד לקהילה. להמשיך ולנסות לעזור לכמה שיותר אנשים אשר פונים אלינו במטרה לקבל עזרה, שנוכל לענות להם ולא להיגרר למצב שבו אנו מתעלמים מהם בשל מגבלות בכוח אדם.
והכי חשוב, שנמשיך לחדש ולהביא רעיונות מקוריים, לספק לכם את הכנסים המהנים ברמה הגבוהה אותה התחלנו להציב, ושהרף רק ימשיך ויעלה מכאן והלאה.

מצפה לראות אתכם גם בכנס קיץ,
אורי מרקוביץ',
מנהל הארוקון 2009

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 3:26 pm 

אני מסכים על כל מילה פה, ואפילו לא ידעתי על חלק מהדברים הללו.

殺すかな

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 4:15 pm 

אני מסכים איתך בכל נושא ומקווה שהקהילה תשתפר במה שצריך משום שזה נושא לא רק בכנסים אלא גם באירועים כאלה ואחרים. יש לזכור שכל אחד הוא מייצג את קהילת האוטאקואים, אם לא נשמור על דרך הפעולה שלנו בסוף יחשבו בגלל כמה שאנשים חסרי בושה שכולנו כאלה...
בנוגע לשאר הנקודות
ליכלוך - יש צורך ביותר פחים. אומנם היו פחים בכל מיני מקומות ברכבי הכנס, אבל לא מספיק בולטים. לדעתי אפשר לפזר כמה פחים או שקיות זבל ברחבי הכנס ולשים גם על יד כול דוכן איזו שקית זבל על מנת שאת כל הקרטונים והליכלוך יהייה אפשרי לזרוק לשם.
התנהגות - כל אחד באמת צריך לשים לב לאיך הוא מתנהג. מי שיפריע איכשהו למהלך תקין של הכנס בצורה מוגזמת יש להרחיק אותו, ואם זה ימשך ככה, כנראה לעשות סלקציה ורשימה של מורחקים מכנסים, למרות שלא נראה לי שמישהו רוצה באמת להגיע למצב כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 4:52 pm 

ניקיון זה בהחלט נושא בר דיון איך אפשר לנסות לשפר, אך אני לא חושב שזה נגרם מזה שאין פחים, גם ליד הפחים לרוב ממש מטונף, ככה שכן... זה לא הסיבה המרכזית.

בקשר להתנהגות, מבחינתי, לסלק מישהו מהכנס זה הפתרון האחרון, אנסה לפנות לכל פתרון אחר לפני שאצטרך ללכת ולסלק מישהו מהכנס, כי זה מבחינתי לפחות, עוכר את האווירה לדעת שיש בן אדם שסולק מהכנס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 5:13 pm 

תמיד יש את הפתרון לקחת את הבן אדם לצד ולדבר איתו

殺すかな

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 6:06 pm 

לפי מה שאני יודע מהמקרה שאורי רשם פה שקרה בכנס, ניסו לדבר עם האנשים שהפריעו ולומר להם להפסיק, הם פשוט המשיכו. לדבר עוזר לצערי בחלק מהמקרים, אבל מקווה ליותר שיתוף פעולה מצד הקהילה בעתיד.

בנוגע לניקיון, אפשר פשוט לערוך לקרת סוף כל כנס תחרות מי חוזר עם שקית זבל מלאה יותר והמצח זוכה באיזה ציור/פוסט/מחזיק מפתחות/סיכה... חוץ מההנאה זה גם יעזור לניקיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 6:07 pm 

殺すかな

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 6:11 pm 

אני אוהב את הגישה שלך XD
אם זה באמת עוזר, אז למה לא, ברור שזה עדיף מאשר להרחיק ולהתחיל עם עונשים XD

העקתי את הדברים פה של אורי גם לישראטאקו יחד עם קישור לכאן, על מנת שבאמת עוד כמה עשרות אנשים יקראו ויפנימו. מי יודע?! אולי זאת התחלה לשינוי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 7:32 pm 

D: אני שמח שמילותיי נלקחות בכזאת רצינות ומופצות קדימה.

אני יודע שספציפית במקרה של המרעישים ליד חדר ההרצאות, אחד המרצים החליט לאחר שלא ניתן שקט בפעם הראשונה שביקשו, לבוא ולדרוש את השקט תחת איום, אני לא חושב שזה תקין, אך הבנתי שהוא עשה משהו מוגזם יתר על המידה, ממה ששמעתי מסרג', הא' טכני שלי שבמקרה היה במקום. אני מקווה שלעתיד, לאחר שציינו את העובדה בפניו ואני מציין את העובדה פה במקרים שכאלו, אם הבקשה לא עוזרת, במקום לפנות לאיומים, יפנו לחבר סגל זה או אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 16, 2009 10:16 pm 

נושא הגניבות זה פשוט גועל נפש ואני רק מקווה שהחלאות יתפסו ויחטפו איזה תיק פלילי בנדון =\ מישהו שגנב לאפטופ היום בלי שום בעיה יעלים לכם כמה קופות בשניה שמישהו יסיט את מבטו או ישתמש באלימות לצורך השגת המטרה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 21, 2009 5:43 pm 
סמל אישי של המשתמש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 21, 2009 5:50 pm 

זאת הגישה וככה זה אמור להיות ^^

הבעיה שלא כולם כאלה... אם הייתי יכול להשאר בכנסים עד הסוף שלהם כל פעם כמובן שגם אני הייתי נשאר לעזור לסדר ולארגן, אך לצערי אני גר רחוק ובדרך כלל אני צריך לצאת מכנסים בשעות הערב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 21, 2009 7:31 pm 

אני מסכימה פה עם הכל..
אני אפילו נתקלתי בשתי הבנות ששאלו אותי אם אני רוצה מופע יורי בעד כסף.

בקשר להתנדבות, אני הייתי שמחה להתנדב, ואני בונה על זה כבר שנתיים וממש שמחתי שהרחבתם את תחום הגילאים של המתנדבים מ-16 ומעלה ל-15 ומעלה, מה שמשאיר לי שנה אחת לחכות עד שאני אוכל להתנדב P;
בנושא הזה יש קצת בעיה, כי מהכניסה לכיתה י' או אפילו ט' הלימודים נעשים קשים יותר ולאנשים יש פחות זמן, אבל מצד שני אי אפשר לתפעל את הכנס עם ילדים בכיתה ז'-ח'.

אני מסכימה גם בקשר לניקיון בכנס וחושבת שהרעיון של תחרות ניקיון יכול להיות ממש מגניב (:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 24, 2009 1:04 am 

1. בנושא הגניבות: בתור אחד שמכיר את התופעה (כייסתי בחור אחד שגנב מאחד הדוכנים מול העיניים שלי והחזרתי את הסחורה לדוכן)אני יכול למקד את הסיכונים (דוכני המנגה וכל דבר שעולה יותר מדמי כיס של ערס בן 13 מהפריפריה) ולהציע להפעיל שיקול דעת פשוט מצד הסוחרים. להיות מודעים יכול למנוע את הבעיות.
2. בתור החמור שלא פנה לסגל הכנס, אני התנצלתי בפני הבחור על התקרית והוא התנצל על ההתנהגות שלו.

3. אמא"י צריכה יותר נינג'ות וחיילי סער, וכל עוד הכנסים במרכז אני לא יכול להיות אחד מהם (חוץ מבכנס הבא, שבו אני גם מרצה שתי הרצאות וגם מתנדב, אם אצליח לארגן עם אורי CAR POOL). אבל אני תמיד מוכן ולראשי הארגון יש את הפלאפון שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 25, 2009 1:33 am 

אפשרי תמיד למנות 4-5 מתנדבים שהמטרה שלהם להסתובב בין הדוכנים השונים ולמנוע גניבות.
דבר נוסף שאפשרי לעשות ופחות פרקטי, זה לקחת מחשבים ניידים ולשים עליהם מצלמות שיצלמו כל מה שוקרה על יד הדוכנים, או פשוט לשים את כל המוצרים על שולחנות מאחורה ועל השולחנות מקדימה יהיו כל פעם רק מה שאנשים רואים או קונים באותו הזמן...
חבל שצריך להגיע למצב כזה ואי אפשר לסמוך על כל הבאים לכנסים.

אני מאמין שברגע שקונים מוצר יש לו יותר ערך וחשיבות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 06, 2009 9:22 am 

אני חייב להיות מעט סרקאסטי ולשאול ומי יהיה אחראי שלא יגנבו את הלאפטופים עם המצלמות...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 06, 2009 12:10 pm 

מצלמות בדרך כלל תולים על הקיר גבוהה כך שבשביל לקחת אותם אנשים צריכים להצאמץ ויראו אותם.
אפשרי להתקין מצלמה עם קישור בלוטוס או על חוטי איכשהו למחשב שיושב בחדר סגור ונעול.

כשאמא"י עושים ישיבה (למרות שלפי הפרוטוקול האחרון כבר הייתה אמורה להיות אחת) הם יכולים לשת ולדון בנושא.
להעלות רעיונות ולכתוב כל דבר מה טוב מה רע ומה הבעיות שנוצרות ואיך אפשר לפתור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 24, 2009 4:44 am 

בכנס הזה לא יצא לי להיות בגלל מספר בעיות רפואיות.

אבל ברצוני להוסיף דבר אחד למה שאורי אמר.

כל מה שנאמר הוא למשעה תופעה שקיימת מאז הכנס הראשון של אמא"י.

מבלבד מופיע היורי בתשלום פאן גראלס גם מבקשות ואף דרשות באופן לא נותן מנוחה מבנים להתנקש זה עם זה תמורת תשלום. לי הדבר קרה בכנס בבליץ ואני יודע שהוא קרא לעוד אנשים בשאר בכנסים.

לדעתי דיבור לא עוזר ויש לסלק מכנס הנוכחי כך שבכנס הבא אותם אנשים כבר ידעו ואנשים אפשר חשבו על פועלות דומות יחושב פעמים לפני הביצוע. אך כמבון שאני עדין חדש כאן אז אין לי משש זכות לדבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 24, 2009 10:59 am 

זה סיכום של הכנס הקודם. הכנס הזה ננקטו אמצעים נגד אנשים שמפריעים למהלך הכנס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 19 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
POWERED_BY
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.